TE Connectivity FN2060-20-08
Power Line Filter Multi-Stage General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Threaded Stud Flange Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity FN2060-20-08 herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 0 Jahren
Master Electronics
Arrow Electronics
3-Monats-Trend:
+226%
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity FN2060-20-08, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC FILTER MULTI-STAGE 20A FAST-ON CHASSIS FN 2060 SERIES
FN2060-20-08, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Single Phase Chassis Mount Filter
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Emi Power Line Filter, 16A, 734Ua; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:250Vac; Current Rating:20A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:2 Stage; Filter Input Terminals:Stud; Filter Output Terminals:Stud Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2060-20-08