TE Connectivity FN2030B-16-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Solder Lug Chassis Mount Medical
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity FN2030B-16-06 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 0 Jahren
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Lieferkette
Country of OriginThailand
Introduction Date2006-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity FN2030B-16-06, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Filter, Medical, 16A, Chassis Mount; Current Rating:16A; Voltage Rating:250V; Filter Type:Medical; Filter Terminals:Quick Connect; Inductance Min:4Mh; Capacitance:1Μf; Leakage Current Max:2000Pa; Product Range:-; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2030B-16-06
Mains Filter Dimensions L x W x H: 85 x 54 x 40.3 mm Resistance technical notation: 0M33 Temperature range: -25 ... 100 °C Weight: 225 g IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Faston 6.3 x 0.8 mm, Solderable Rated voltage: 250 VAC Resistance: 0.33 MOhm
FN2030B-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 0 mA | Part Number: FN2030B-16-06 | Internal Number: 802508-SF | FN2030B-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 0 mA | Part# FN2030B-16-06 | Schaffner