TE Connectivity CRGH1206J75R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 75 Ohm, 500 Mw, - 5%, 200 V, 1206 [3216 Metric]
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CRGH1206J75R herunter.
JRH Electronics
Datasheet4 SeitenVor 1 Jahre
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
3DHerunterladen
TraceParts
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206JR-0775RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-0775RL
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-0782RL
RC Series 1206 0.25 W 82 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-8GEYJ750V
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CRGH1206J75R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES SMD 75 OHM 5% 1/2W 1206 / 75 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRGH SERIES THICK FILM RESISTOR 1206 CASE 75OHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Special Order: CRGH1206 5% 75R 0.5W Resistance Value: 75 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 75 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J75R | Internal Number: 4-1879497-6 | TE Connectivity | NEOHM