TE Connectivity CRGH0603J180R
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CRGH0603J180R herunter.
Electro Sonic
Datasheet8 SeitenVor 7 Jahren
Newark
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-39.53%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603JR-07180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-07180RL
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-13180RL
Res General Purpose Thick Film 0603 180 Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 180 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CRGH0603J180R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 180ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, THICK FILM, 0603 CASE, 180OHM +/-5% 0.2W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 5% 180R 0.2W
180 Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 5 %, 2 Termination, 0603, Taped & Reeled, Resistance Class Up to 1kΩ, .2 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
Special Order: CRGH0603 5% 180R 0.2W Resistance Value: 180 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 180 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0603J180R | Internal Number: 5-1879494-5 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 180R, 5%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 180ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)