TE Connectivity CRGCQ1206J4R7
Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CRGCQ1206J4R7 herunter.
Master Electronics
Datasheet9 SeitenVor 8 Jahren
IHS
3-Monats-Trend:
-6.19%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CRGCQ1206J4R7, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res General Purpose Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 1/4W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 4R7 5%
CRGCQ 1206 4R7 5% Resistance Value: 4.7 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 4.7 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ1206J4R7 | Internal Number: 2176344-5 | TE Connectivity | NEOHM