TE Connectivity CRGCQ0805F5K6
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CRGCQ0805F5K6 herunter.
JRH Electronics
Datasheet9 SeitenVor 8 Jahren
Sager Electronics
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.96%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CRGCQ0805F5K6, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5600ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0805 5K6 1%
RES, 5K6, 1%, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 5.6kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Ma; Available until stocks are exhausted Alternative available
Res, 5K6, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film; Resistance:5.6Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V |Te Connectivity CRGCQ0805F5K6
CRGCQ 0805 5K6 1% Resistance Value: 5.6K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 5.6K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0805F5K6 | Internal Number: 3-2176341-4 | TE Connectivity | NEOHM