TE Connectivity CRG1206F150K
Res Thick Film 1206 150K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity CRG1206F150K herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 16 Jahren
Farnell
Master Electronics
TE Connectivity
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
Introduction Date2003-09-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity CRG1206F150K, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 150000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RESISTOR, THICK FILM, RES 150 KILOHMS, PWR-RTG 0.25 W, TOL 1%, SMT, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRG1206 1% 150K
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRG Neohm 0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm 0.25W 1/4W 150kOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistor CRG 1206 150K 1%
RES, 150K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 150kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -
Special Order: CRG1206 1% 150K Resistance Value: 150K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 150K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG1206F150K | Internal Number: 1623426-1 | TE Connectivity | NEOHM