TE Connectivity AVC16MS04FE1DT5B04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary RGB Illuminated Ring and Power Logo Flat Button 16mm 1A 24V Panel Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity AVC16MS04FE1DT5B04 herunter.
Introduction Date2021-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Beschreibungen
AVC16M FLAT S04 RGB RL 500MM/2X3
Capacitive Anti-Vandal Illuminated AVC Silver Panel Mount Front Pushbutton Switch 1A DC 24V -20C~65C
SPST, 1A, 24VDC, Wire Terminal, Panel Mount
Anti-Vandal IlluminatedCapacitive Switch
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 1A, 24V, PANL; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AVC Series; Switch
AVC16M FLAT S04 RGB RL 500MM/2X3 Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AVC16MS04FE1DT5B04 | Internal Number: 2342833-8 | TE Connectivity | ALCOSWITCH