TE Connectivity AVC16LS04FE1DT5B04
Pushbutton Switch, Spst, On-Off, 1A, 24Vdc, Wire Terminal, Panel Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity AVC16LS04FE1DT5B04 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 1 Jahre
Farnell
TE Connectivity
Sager Electronics
JRH Electronics
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2021-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Beschreibungen
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST ON-OFF RGB Illuminated Ring and Power Logo Flat Button 16mm 1A 24V Panel Mount
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 1A, 24V, PANL; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Product Range:AVC Series; Switch
AVC16L FLAT S04 RGB RL 500MM/2X3 Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AVC16LS04FE1DT5B04 | Internal Number: 2342833-3 | TE Connectivity | ALCOSWITCH