TE Connectivity 36501J1N6JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 1.6nH 5% 250MHz 16Q-Factor 700mA 0603 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity 36501J1N6JTDG herunter.
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-3.65%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Verwandte Teile
Wurth Elektronik744761016C
Inductor WE-KI SMD Wirewound 0603 1.6nH
General Purpose Inductor, 0.0016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 1.6nH 5% 250MHz 24Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Punched Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity 36501J1N6JTDG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
1.6nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 40mOhm Max Nonstandard
INDUCTOR, HIGH FREQUENCY, IND 1600 PH, TOL 5%, CUR-RTG 0.7 A, SMT, 0603
General Purpose Inductor, 0.0016uH, 5%, 1 Element, SMD, 0603
INDUCTOR, 0603 CASE, 1N6, 5%; Inductance:1.6nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.04ohm; DC Current Rating:700mA; Q Factor:16; Self Resonant Frequency:12.5GHz; Q Test Frequency:1.7GHz; Inductor Case Style:0603; No. of Pins:2; DC Current Max:700mA; External Depth:1.02mm; External Length / Height:1.8mm; External Width:1.12mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0603; Q @ Vr F:16; Q Factor @ Frequency:16; Resistance:0.04ohm; Resonant Frequency:12.5GHz; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%
3650 0603 1.6nH 5% 2K RL Inductance: .0016 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 700 mA DC Resistance: .04 Ω Package Size Code: 0603 0.0016 µH High Frequency 700 mA .04 Ω | High Frequency & Rf Inductor | Part Number: 36501J1N6JTDG | Internal Number: 5-1624112-9 | TE Connectivity | Sigma