TE Connectivity / P&B T7NS5D1-48
Electromechanical Relay SPDT 10A 48VDC 6.4KOhm Through Hole
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity / P&B T7NS5D1-48 herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 16 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 18 Jahren
element14 APAC
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-04-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2012-04-14
LTD Date2012-09-27
Verwandte Teile
PanasonicJS1-48V
Relay; 10 A; 48 V; Power; 6400 Ohms; Silver Alloy; 360 W; 100 MegOhms; 7.5 A
PanasonicJS1F-B-48V
Miniature Power Relay, 1 Form C, 10A 250VAC 10A 125VAC, 6A 277VAC, Class B Coil, Flux Resistant
Electromechanical Relay SPDT 12A 48VDC 5.358KOhm Through Hole
Omron G2RL-1-DC48 Power PCB Relay SPDT 48VDC 16A Low Profile
Electromechanical Relay SPST-NO 12A 48VDC 5.358KOhm Through Hole
TE Connectivity / P&BV23061B1009A401
V23061 Series Miniature Power PCB Electromechanical Relay SPDT 8A 48VDC 8790Ohm Through Hole
Beschreibungen
POWER RELAY, SPDT, 48VDC, 10A, PC BOARD
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 0.008A (Coil), 48VDC (Coil), 360mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
POWER RELAY, SPDT, 48VDC, 10A, PC BOARD;; POWER RELAY, SPDT, 48VDC, 10A, PC BOARD; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VDC Nom:48V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:250V; Coil Resistance:6.4kohm; Contact Configuration:SPDT; Coil Type:DC Monostable
General Purpose Power Relay; Series:T7N; Relay Type:Miniature; Coil Voltage VDC Nom:48V; Coil Resistance:6400ohm; No. of Poles:1; Contacts:SPDT; Relay Mounting:PC Board; Carry Current:10A; Leaded Process Compatible:No ;RoHS Compliant: Yes