TE Connectivity / P&B KUP-11AA5-24
Electromechanical Relay DPDT 10A 24VAC 85Ohm Plain Case
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity / P&B KUP-11AA5-24 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 1 Jahre
element14 APAC
Master Electronics
TE Connectivity
JRH Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.42%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Verwandte Teile
TE Connectivity2-1393117-1
Power Relay 24VAC 10A DPDT(38.89mm 35.7mm 49.99mm) Socket
TE ConnectivityKRPA-11AG-24
Relay, 2 Form C (NO/NC), 24 V (AC), 85 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 1-1393105-2
TE ConnectivityKUP-11AT5-24
Electromechanical Relay DPDT 10A 24VAC 85Ohm Flange Mount
PanasonicHP2-AC24V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2250mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
PanasonicHP2-L-AC24V
Beschreibungen
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2000mW (Coil), 10A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
General Purpose Power Relay Over 2A
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY CORP - Part AMP1-1393117-0
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
RELAY, DPDT, 240VAC, 32VDC, 10A
Industrial Relays (General Purpose)
Relay, Dpdt, 240Vac, 32Vdc, 10A; Contact Configuration:Dpdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:10A; Product Range:Kup Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Contact Voltage Vdc:32V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-11AA5-24
KUP-11AA5-24=KU Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable Coil Power Rating Class: 2 – 3 VA Coil Power Rating AC: 2 VA Coil Resistance: 85 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable 2 – 3 VA 2 VA | Power Relay | Part Number: KUP-11AA5-24 | Internal Number: 1-1393117-0 | TE Connectivity