TE Connectivity / P&B KAP-14AG-120
Power Relays 120VAC 2.25KOhm 10A 3PDT(35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity / P&B KAP-14AG-120 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 22 Jahren
Newark
Farnell
Electro Sonic
element14
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2009-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-09
LTD Date2022-04-08
Verwandte Teile
TE Connectivity9-1393101-6
KRPA Series Panel Plug-In Relay 3-Form C (CO) 120 VAC 2250 Ohm 2.1 VA Silver Cadmium Oxide
TE Connectivity1393100-2
Power Relay 120VAC 10A 3PDT(28x31.5x42.9)mm Socket
Power Relay 120VAC 10A 3PDT(44x32x42.4)mm Flange
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A 3PDT (48.8x37.29x34.93)mm Socket General Purpose Relay
Beschreibungen
Electromechanical Relay, 3PDT, Latched, 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 2.25KOhm Socket
RELAY, 3PDT, 120VAC, 10A; Contact Configuration:3PDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Product Range:KAP Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:-; Contact Voltage VAC:120VAC; Relay Terminals:Quick Connect RoHS Compliant: Yes