TE Connectivity / DEUTSCH YHDP24-24-23PEL024
RoHS Compliant NOT SPECIFIED NOT SPECIFIED CIRCULAR CONNECTOR Connector CIRCULAR CONNECTOR
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet6 SeitenVor 1 Jahre
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+21.45%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Circular Housing Receptacle 23 Position Pin Contact Cable Mount
RCPT, SIZE 24, HDP, -L024 | TE Connectivity YHDP24-24-23PEL024
Circular Connector, 23 Contact(s), Male
REC, 23P, BLK, E, WTHD, 16, P Nominal Voltage Architecture: 48 V 12 V 24 V Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Mating Pin Diameter: .063 in Deutsch Hdp20 Housing | 48 V Housing for Male Terminals | Part Number: HDP24-24-23PE-L024 | Internal Number: YHDP24-24-23PEL024 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH