TE Connectivity / AMP ANT-916-PW-QW
916MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, Cut Cable
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity / AMP ANT-916-PW-QW herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 6 Jahren
Sager Electronics
Master Electronics
Future Electronics
Factory Futures
Lieferkette
Introduction Date2020-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityANT-868-PW-QW
Base Station/Broadcast Transmission Antenna, 750MHz Min, 950MHz Max
TE Connectivity / AMPANT-868-PML
868MHz PML Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, Cut Cable
TE ConnectivityANT-433-PW-QW
PW Series 433 Mhz 3.3 dBi Permanent Mount 1/4 Wave Whip Antenna w /Coax or U.Fl
TE ConnectivityANT-418-PW-QW
418MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, Cut Cable
Beschreibungen
PW Series 916MHz Omni-Directional Case Mount Antenna
Antenna 1/4 Wave Whip 916MHz RG174
General ISM 865MHz 965MHz , 80mm*14.5mm*80mm
ANT-916-PW-QW, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
ANTEN 916MHZ PRMNT 1/4 WAVE WHIP
RF ANT 916MHZ WHIP STR CAB PAN
Antenna 1/4 Wave Whip 916MHz RG174 Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Communication Protocol: LoRaWAN LPWAN Wi-Fi Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LPWAN LoRaWAN | Antenna | Part Number: ANT-916-PW-QW | Internal Number: ANT-916-PW-QW | TE Connectivity |