TDK SLF12555T-470M1R6-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 2.5A 74.2mOhm DCR Blister T/R
EOL
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK SLF12555T-470M1R6-PF herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
TDK
Newark
Arrow Electronics
_legacy Avnet
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Wurth Elektronik7447715470
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Manganese-zinc-Core, SMD, 4747
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 1.5A 120mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.4A T/R
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 2A T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK SLF12555T-470M1R6-PF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Power Inductor (SMD), 47 uH, ± 20%, 2.5 A, Shielded, 1.6 A, 12.5mm x 12.5mm x 5.5mm
SMD POWER IND, 47UH, 20%, 2.5A, SHIELDED; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:SLF Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:0.0742ohm RoHS Compliant: Yes