TDK NLV32T-8R2J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 170mA 2Ohm DCR 1210 T/R
NRND
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK NLV32T-8R2J-PF herunter.
Farnell
Datasheet10 SeitenVor 8 Jahren
TDK
Newark
_legacy Avnet
JRH Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-12.36%
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 8.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Ind Chip Molded Bobbin Core 8.2uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 270mA 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 160mA 3.05Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 8.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Ind Chip Molded Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 160mA 1008
TAIYO YUDENLBM2016T8R2J
Inductor RF Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 0.225A 1.43Ohm DCR 0806 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK NLV32T-8R2J-PF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
NLV Series 1210 8.2 uH ±5 % 170 mA 2 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 8.2UH, 1210; Product Range:TDK - NLV32 Series; Inductance:8.2µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:2ohm; Q Factor:30; DC Current Rating:170mA; Self Resonant Frequency (Min):35MHz; Q Test Frequency:7.96MHz; Inductor Case Style:1210; No. of Pins:2; Core Material:Ferrite; Current Rating:170mA; Inductor Construction:Wirewound; Inductor Type:Multilayer; Resonant Frequency:35MHz; Test Frequency:7.96MHz