TDK NL453232T-470J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 140mA 5Ohm DCR 1812 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK NL453232T-470J-PF herunter.
element14 APAC
iiiC
Lieferkette
Country of OriginJapan
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.14A 5Ohm DCR 1812 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.14A 5Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T470J
Inductor RF Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 20Q-Factor Ferrite 0.115A 5.33Ohm DCR 0806 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 2.52MHz 45Q-Factor Ferrite 340mA AXL T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 0.1A 4.3Ohm DCR 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 60mA 7Ohm DCR 1210 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK NL453232T-470J-PF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 47uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
FIXED IND 47UH 140MA 5 OHM SMD
Signal/decoupling inductance 47µH ±5% 140mA 5Ω 4532 4.50 x 3.20mm 3.20mm
NL 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 47muH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=47μH, L x W x T :
140mA 47uH 卤5% 1812 Power Inductors ROHS
WIREWOUND IND, 47UH, 0.14A, UNSHIELDED; Inductance:47µH; DC Resistance Max:5ohm; Self Resonant Frequency:10MHz; DC Current Rating:140mA; Inductor Case / Package:1812 [4532 Metric]; Product Range:NL Series; Inductance Tolerance:± 5% RoHS Compliant: Yes