TDK MLG0603S8N2HT000
Fixed Inductor 0201 8.2nH ±3% 200mA 700mΩ 3.8GHz 5@100MHz
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK MLG0603S8N2HT000 herunter.
IHS
Datasheet11 SeitenVor 3 Jahren
TDK
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Dieser Teil
Stock
28,888
Authorized Distributors
3
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
3 %
3 %
Current Rating
200 mA
200 mA
DC Resistance (DCR)
700 mΩ
700 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Inductor RF Chip Thin Film 8.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Fixed Inductor 0201 8.2nH ±3% 250mA 850mΩ 4GHz 14@500MHz
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHKQ0603S8N2H-T
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK MLG0603S8N2HT000, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.0082uH 3% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 0.2A 0.7Ohm DCR 0201 T/R
100MHz 3.8GHz 200mA 5@100MHz 8.2nH 700m¦¸ ¡À3% 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
MLG 0201 (0603Metric) 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 8.2nH
FIXED IND 8.2NH 200MA 700MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=8.2nH, L x W x T :
FIXED IND 8.2NH 200MA 700 MOHM
200mA 8.2nH 卤3% 450m惟 0201 Inductors (SMD) ROHS