TDK CKG45KX7T2E105K290JH
Stacked Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 250 V, ± 10%, X7T, 1812 [4532 Metric], 2.9 mm Stack Height
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK CKG45KX7T2E105K290JH herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 4 Jahren
ODG (Origin Data Global)
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Stacked Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 100 V, ± 10%, X7R, 1812 [4532 Metric], 2.9 mm Stack Height
250V 1uF X7R 卤10% 2220 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CGA Series 2220 1 uF 250 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC2225C105KARACTU
2225 C 1UF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 250 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC2220C105KARACTU
2220 C 1UF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 250 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
KYOCERA AVX12105C105KAT2A
50V 1uF X7R ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK CKG45KX7T2E105K290JH, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:5x3.5x2.9mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7T, 22/-33% TC, 1uF, Surface Mount, 1812
Mlcc,1812,x7T,250V,1Μf,2.9Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CKG45KX7T2E105K290JH
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 105, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.90 ± 0.10
Nonstandard SMD CERAMIC CAPACITOR MEGACAP CKG 250V 1muF ±10% X7T