TDK B82731T2651A020
Power Line Chokes, L=27mH Rated current=0.65A, LxWxT: 21.5mmx13.5mmx21.1mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK B82731T2651A020 herunter.
Burklin Elektronik
Datasheet7 SeitenVor 27 Jahren
Newark
Farnell
EPCOS
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-10-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
TDK B82731M2701A030 B82731 Line choke SMD 27 mH 1000 mΩ 0.7 A 1 pc
TE ConnectivityRN214-0.8-02
Common Mode Chokes Dual 27mH 10kHz 800mA 500mOhm DCR Thru-Hole
TE ConnectivityRN114-0.8-02
Common Mode Choke Through Hole Power Line 500mA (Typ) 2 Lines 1.25 Ohm (Typ) -40°C ~ 125°C
Common Mode Chokes Dual 27000uH 10kHz 0.5A 1.2Ohm DCR Thru-Hole Automotive Tray
Common Mode Choke, 27000uH, 30%, 2 Element, Ferrite-Core
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK B82731T2651A020, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Common Mode Chokes Dual 27000uH 10kHz 0.65A 1.6Ohm DCR Thru-Hole Box
Power line choke, radial, 27 mH, 650 mA, B82731T2651A020
General Purpose Inductor, 27000uH, 50%, 2 Element, Ferrite-Core
27mH@10kHz 1.6惟 2 Common Mode Filters ROHS
250V 650mA 2 27mH@ 10 kHz 1.6¦¸(Typ) , 21.5mm*13.5mm*21.1mm
Box Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1mA Common Mode Choke 650mA 1.6Ohm 10kHz 21.5mm
IND FIXED 27MH 0.65A -30%/+50%(21.5 X 13.5) RADIAL
Choke, E Core, 27Mh, 0.65A; Inductance:27Mh; Rated Current:650Ma; Product Range:B82731T Series; Svhc:No Svhc (27-Jun-2018); Core Material:Ferrite; Dc Current Max:650Ma; Dc Current Rating:650Ma; Dc Resistance Max:1.6Ohm; Inductance Rohs Compliant: Yes |Epcos B82731T2651A020