TDK B59975C120A70
B59975 Series 1.8 Ohm 450 mA ±25 % PTC Thermistor for Overcurrent Protection
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK B59975C120A70 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 12 Jahren
Newark
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Thermistor PTC 1.65Ohm 25% 2-Pin Cardboard Strip
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK B59975C120A70, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Epcos 1.8Ohms Monitoring PTC Thermistor; 9 (Dia.) x 3.5mm
Thermistor PTC 1.8 Ohm 25% 2-Pin Radial Strip Automotive
Thermistor Resistance technical notation: 1R8 Temperature range: -40 ... 125 °C IEC-climate category: 40/125/56 Pitch: 5 mm Disc diameter max.: 9 mm Disc thickness: 3.5 mm Overall height: 12.5 mm Rated current: 450 mA Reference temperature: 120 °C Resistance @ reference temperature: 1.8 Ohm Switched current: 0.9 A
THERMISTOR, PTC; Thermistor Type:PTC; Resistance:1.8ohm; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Operating Voltage Range:30V; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:9mm; Current Temperature:120°C; Lead Length:35mm; Operating Temperature Max:+125°C; Operating Voltage:30V; Package / Case:Radial; Reference Voltage:24V; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 25%; Resistance Tolerance +:25%; Resistance Tolerance -:25%; Series:B599; Tripping Current:0.9A; Tripping Temperature:120°C; Voltage Rating V DC:30V
  • B59975-C120-A70
  • B59975C 120A 70