TDK B57238S150M
INRUSH CURRENT LIMITING THERMISTOR NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TDK B57238S150M herunter.
element14 APAC
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Datasheet15 SeitenVor 17 Jahren
Future Electronics
Newark
Farnell
DigiKey
Lieferkette
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Epcos 15Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
Thermistor PTC B5986 series 15Ohm 25% 2-Pin Cardboard Strip
NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
VishaySL1215003
ICL 15R 20% 3A 12MM
VishaySL1215004
NTC Thermistor, 40J, 15ohm, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von TDK B57238S150M, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Thermistor NTC 15 Ohm 20% 2-Pin Radial 3165K Bulk Automotive
B57238 Series 15 Ohms 20% 4.4Amps 3165k NTC Thermistor
Thermistor, ICL NTC, 15 Ohm, 16 mm, 4.4 A, B57238S0
THERMISTOR, NTC, 15R, 4.4A; Thermistor Type:NTC; Resistance:15ohm; Thermistor Tolerance:-20% to 20%; Beta Value (K):3165K; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Current Max:4.4A; Lead Length:32mm; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Max:170°C; Operating Voltage:265V; Package / Case:Radial; Power Dissipation Ptot Max:3.9W; Resistance Tolerance:± 20%; Series:B57238; Temperature Upper Limit Beta Value:100°C