Taoglas FXP840.07.0055B
PCB Antenna, 4.9GHz to 6GHz, 2.5 VSWR, 2.5dBi Gain, 50ohm, Linear Polarisation, Adhesive
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Taoglas FXP840.07.0055B herunter.
JRH Electronics
Datasheet23 SeitenVor 2 Jahren
Sager Electronics
Master Electronics
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+1.95%
Verwandte Teile
FXP830 Freedom Wi-Fi 2.4/5.8/7.1GHz Dipole Antenna, Wi-Fi 6 included, I-PEX MHF®IU.FL
Antennas Freedom Fxp831 2.4/4.9-6.0Ghz Flexible Pcb Antenna, Ipex Mhfi, 100Mm 1.37
PCB Antenna, Dual Band, Linear, 2.4 GHz to 2.5 GHz, 5.1 GHz to 5.85 GHz, Adhesive Mount
Yageo GroupW3538B0150
Antenna Penta-Band 1.5dB/4.5dB/3.9dB Gain 960MHz/1990MHz/2170MHz
Patch Antenna, Dual Band, Right Hand Circular, 1.575 GHz, 1.592 GHz to 1.608 GHz, Adhesive Tape
AbraconAPAMS-103
External Antenna, Blade, Dual Band, 870MHz-960MHz, 1.71GHz -1.88GHz, Linear, Adhesive Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Taoglas FXP840.07.0055B, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Freedom FXP840 2.4/5.8-7.125GHz Micro Flex PCB Antenna, 55mm Ø0.81, I-PEX MHF®IU.FL
Network Applications = Wi-Fi / Network Applications = Wi-Fi 6 / Network Applications = ZigBee / Network Applications = Bluetooth / Network Applications = V2V / Network Applications = DSRC / Network Applications = C-V2X / Gain = 3.6 dBi / Mounting Type = Adhesive Mount / Frequency Band Range = 2.4 ... 2.5 GHz / Frequency Band Range = 5.15 ... 5.85 GHz / Frequency Band Range = 5.93 ... 7.13 GHz / Antenna Connector Type = U.FL / Coaxial Cable Types = 0.81 mm / Cable Length mm = 55 / Impedance Ohm = 50 / Network Protocol = 802.11a/b/g/n/ac/ax / Polarisation = Linear / Power Rating W = 2 / Series = Freedom / Length mm = 14 / Width mm = 5 / Height mm = 0.1 / Material = Plastic / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 85