TAIYO YUDEN NRS4010T3R3MDGG
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR 1515 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TAIYO YUDEN NRS4010T3R3MDGG herunter.
Newark
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 10 Jahren
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
Verwandte Teile
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.65A 0.096Ohm DCR 1514 T/R
TAIYO YUDENNRS4012T3R3MDGJV
Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A Embossed T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 0.137Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 4026 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 1.7A 0.07Ohm DCR 1515 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von TAIYO YUDEN NRS4010T3R3MDGG, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
INDUCTOR, SHIELDED, 3.3UH, 1.1A, SMD; Inductance:3.3µH; RMS Current (Irms):1.4A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.1A; Product Range:NRS Series; DC Resistance Max:100mohm; Inductance Tolerance:± 20% RoHS Compliant: Yes
POWER INDUCTOR, 3.3UH, 1.4A, 20%, 58MHZ;; POWER INDUCTOR, 3.3UH, 1.4A, 20%, 58MHZ; Inductance:3.3µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.1ohm; DC Current Rating:1.4A; Self Resonant Frequency:58MHz; Inductor Case Style:4010; No. of Pins:2; Lead Spacing:2.8mm