TAIYO YUDEN LP12202R7106
LP Series 2.7 V 10 F Ø12.5x20 mm LS=5 mm Radial Electric Double Layer Capacitor
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TAIYO YUDEN LP12202R7106 herunter.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2018-08-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2023-10-13
Beschreibungen
Beschreibungen von TAIYO YUDEN LP12202R7106, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Supercap 10F 2.7V 20% (12.5 X 20mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.045 Ohm 70C
LP Radial Can electric double layer capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 10F 2.7V
Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor, 2.7V, 10F, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000000uF, Through Hole Mount
10F 2.7V 45m¦¸@ 1kHz ¡À20% 20mm*22mm
Double Layer Capacitor, 10F, 20%, Rad; Capacitance:10F; Voltage(Dc):2.7V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case/Package:Can; Esr:0.045Ohm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LP12202R7106