Susumu PRL1632-R082-F-T5
PRL Series 1206 1 W 0.082 Ohm ±1 % Thin Film Current Sense Resistor
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Susumu PRL1632-R082-F-T5 herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 2 Jahren
Newark
Susumu SCT
Future Electronics
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-8BWFR082V
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-B2CFR082V
Res Thick Film 0612 0.082 Ohm 1% 1W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Metal Alloy 1206 0.075 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP2-2176055-3
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 82mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Metal Strip 1206 0.082 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Susumu PRL1632-R082-F-T5, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 1W, 0.082ohm, 0.2864V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Low Resistance Chip Resistor, 1206, RoHS
Susumu SCT
Current Sense Resistor, 0.082 Ohm, 1W, 1%; Resistance:0.082Ohm; Product Range:Prl Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thin Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Susumu PRL1632-R082-F-T5