Stackpole Electronics RNCF0402DTE47K0
Res Thin Film 0402 47K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
3-Monats-Trend:
+10.18%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-06-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ2RHD4702X
Res Thick Film 0402 47K Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-2RHD473X
Res Thick Film 0402 47K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402DR-0747KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 47000ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ2RHD5102X
Res Thick Film 0402 51K Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRE0402DRE0747KL
63mW Thick Film Resistors ±0.5% ±50ppm/℃ 47kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402DRE0747KL
Res Thin Film 0402 47K Ohm 0.5% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 47000ohm, 50V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RNCF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 47kOhm 0.063W 1/16W
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/10W 0402