Stackpole Electronics RMCF0402FT44K2
Res Thick Film 0402 44.2K Ohm 1% 0.063W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
3-Monats-Trend:
+2.09%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Resistance
44.2 kΩ
44.2 kΩ
44.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0402FR-0744K2L
62.5Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 44.2K 0402 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupAC0402FR-0744K2L
Res Thick Film 0402 44.2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-1344K2L
Res Thick Film 0402 44.2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0402F47K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE Connectivity / AMP6-1676480-4
Res Thick Film 0402 43K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 47500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Beschreibungen
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 44200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RMCF Series 0402 0.063 W 44.2 O ±1% ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RMCF 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 44.2kOhm ±100ppm/C