Eaton SC16ML1S31
Female stamped and formed crimp contact, size #16, delivered loose, Gold and Nickel plating
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Eaton SC16ML1S31 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 11 Jahren
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Souriau SCT
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-44.72%
Lieferkette
Country of OriginUSA
Introduction Date2014-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Verwandte Teile
CL Series, Size 16 10A Female Crimp Contact for use with Clipper Series Conns
Female stamped and formed crimp contact, size #16, on a reel, Gold and Tin plating
ITT / Cannon031-8717-121
Connector Accessory, 0.078in Min Cable Dia, 0.114in Max Cable Dia, Contact, Copper Alloy
ITT / Cannon031-8717-122
CONTACT, SOCKET,14-12 AWG, APK POWER CONTACTS, FOR TRIDENT/NEPTUNE SER. CIRC.,30 A
Beschreibungen
Beschreibungen von Eaton SC16ML1S31, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Souriau SCT
Contact Socket 16 Size 1.6mm (0.0625) 16 AWG TRIM TRIO | Souriau-Sunbank by Eaton SC16ML1S31
Contact 16 Size Crimp ST Cable Mount 16-18AWG Loose
Size 16 Selective plated CONTACT 16 AWG LP