Siemens 3SU11500AB401BA0
Pushbutton, 22 mm, round, metal, shiny, green, pushbutton, flat
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Siemens 3SU11500AB401BA0 herunter.
Newark
Datasheet4 SeitenVor 11 Jahren
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-53.57%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2019-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Siemens 3SU11500AB401BA0, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Pb Switch, Spst-No, 10A, 500V, Screw; Switch Operation:Momentary; Contact Configuration:Spst-No; Contact Voltage Ac Nom:500V; Contact Voltage Dc Nom:500V; Contact Current Max:10A; Switch Terminals:Screw; Product Range:Sirius Act 3Su Rohs Compliant: Yes |Siemens 3SU1150-0AB40-1BA0
Siemens 3SU11500AB401BA0 SIRIUS Non-Illuminated Pushbutton. SIRIUS Complete Non-Illuminated Pushbutton Unit, Round, 22 mm, 1NO, Momentary Contact Mode, Flat Button Operator, Bezel/Housing: Metal, Screw Terminal, NEMA 1/2/3/3R/4/4X/12/13/IP66/IP67/IP69/IP69K, Metal, Shiny, Green, Environmental Conditions: -25 to 70 deg C Operating, -40 to 80 deg C Storage, 10 to 95% Relative Humidity. Additional Description: SIEM-3SU1150-0AB40-1BA0 PUSHBUTTON, MOM, GRN, FLUSH. Catalog Description: Pushbutton, 22mm, round, metal, shiny, green, flat button, momentary contact type, with holder, 1NO, screw terminal.