Sensata EZE480D12
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 18V 14.1mm 12A
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Sensata EZE480D12 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 5 Jahren
Sager Electronics
Electro Sonic
Sensata /Crydom
Master Electronics
Lieferkette
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1996-04-09
Verwandte Teile
Sensata /CrydomEZE480A12
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) AC Solid State Relay 80C 18V 14.1mm 12A
Sensata /CrydomEZ480A12
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 660Vac/12A , 90-140Vac In, ZC
SensataEZ480D12R
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 660Vac/12A , 3-15Vdc In, RN
MagnecraftSSR610DIN-DC
Solid State Relays 10A SPST-NO DIN MNT
MagnecraftSSR610DIN-AC
Schneider Electric70S2-04-C-12-N
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 12A; Ctrl-V 3-30DC; Vol-Rtg 24-280AC
Beschreibungen
Beschreibungen von Sensata EZE480D12, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 660Vac/12A , 15-32Vdc In, ZC
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 12A 660V AC-OUT 4-Pin
Compact design for low-profile applications; Ratings from 5A to 18A @ 600 VAC - SCR output for heavy industrial loads - AC or DC control - 1/4" fast-on terminals for easy installation