Sensata DR48D03R
TRIGGER OUTPUT SSR RoHS Compliant Solid State Relay
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Sensata DR48D03R herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 13 Jahren
element14 APAC
JRH Electronics
TME
Master Electronics
Verwandte Teile
Sensata /CrydomDR48D03
Solid state relay, 600 VAC, zero voltage switching, 4-32 VDC, 3 A, DIN rail, DR48D03
PanasonicAQZ202
Relay SSR 50mA 1.5 Volt DC-IN 3A 60 Volt AC/DC Output 4-Pin SIL
Interface Relay Dimensions L x W x H: 6.2 x 92.5 mm Contacts: 1 Make Contact (NO)
SensataDMO063
DMO Series 3 A 60 V NO/NC DC Control Solid State Relay PCB Mount - Mini SIP-4
SensataDR06D03
Solid State Relay, SPST-NO, 3 A, 264 VAC, PCB, Through Hole, Zero Crossing
Beschreibungen
Beschreibungen von Sensata DR48D03R, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Solid State Relay Screw DIN Rail, Random, 3 A, 32 V dc
DR Series SPST 600 VDC Output 3 A 4 to 32 V Control Din Rail Solid State Relay
Solid State Relays - Industrial Mount 3A 600VAC Out 4-32VDC In, 11mm UL
Solid State Relay R-Vers. 600V 3A DIN-Ra
Solid State Relay 11mA 32V DC-IN 3A 600V AC-OUT 4-Pin
SSR RELAY DIN RAIL MOUNT 11MM 600VAC/3A 4-32VDC IN INSTAN
SOLID-STATE RELAYS, 3A, 4VDC to 32VDC; Operating Voltage Min:48VAC; Operating Voltage Max:600VAC; Control Voltage DC Max:32VDC; Contact Configuration:(Not Applicable); Load Current:3A; Switching Mode:Random Turn On ;RoHS Compliant: Yes