Sensata DP4R60D60
Relay SSR 20mA 15V DC-IN 60A 48V DC-OUT 4-Pin
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Sensata DP4R60D60 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 14 Jahren
JRH Electronics
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-06-14
Verwandte Teile
Sensata /CrydomDP4R60E60
CONTACTORS SOLID STATE REVERSING DIN RAIL PANEL MOUNT SCREW 60A 32 VDC DP SERIES
Relay SSR 2mA 32V DC-IN 60A 48V DC-OUT 8-Pin
Sensata /CrydomDP4RSC60D60B2
CONTACTORS SOLID STATE REVERSING 60A 0.8 SOFT START 0.2 BRAKE 15V DP SERIES
Solid State Relay, 1 Phase, Screw Clamp, DIN Rail & Screw, Phototriac
RELAY; SSR; ZERO-SWITCHING; CUR-RTG 75A; CTRL-V 100-240AC; VOL-RTG 24-240AC; SCREW
RELAY;SSR;ZERO-SWITCHING;CUR-RTG 75A;CTRL-V 5-24DC;VOL-RTG 24-240AC;SCREW
Beschreibungen
Beschreibungen von Sensata DP4R60D60, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SOLID STATE CONTACTOR DC REVERSING; Control Voltage Range:4.5VDC to 15VDC; Operating Voltage Range:1VDC to 48VDC; Load Current:60A; Relay Terminals:Screw; Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:2.5kV; Relay Mounting:Panel ;RoHS Compliant: Yes
CONTACTORS, 48V 60A 15VDC CTL; Supply Current:1mA; Supply Voltage:15V DC; Operating Voltage:48V; Load Current Inductive:15A; Load Current Resistive:60A; Contactor Direction:Reversing; Relay Mounting:Panel; External Length / Height:104mm; External Width:73.5mm; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-30°C