Sensata CWD2425-10
Relay; SSR; Random Turn-On; Cur-Rtg 25A; Ctrl-V 3-32DC; Vol-Rtg 24-280AC; Pnl-Mnt
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Sensata CWD2425-10 herunter.
IHS
Datasheet8 SeitenVor 8 Jahren
Sensata /Crydom
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2003-07-15
Verwandte Teile
Sensata /CrydomD2425
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 25A; Ctrl-V 3-32DC; Vol-Rtg 24-280AC
Sensata /CrydomA2425E
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) AC Solid State Relay 80C 18V 33mm 0.024A
Sensata /CrydomD2425-10
1 Series 25 A 24 to 280 V Random Turn-on DC Control Solid State Relay
Beschreibungen
Beschreibungen von Sensata CWD2425-10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Relay SSR 10mA 32V DC-IN 25A 280V AC-OUT 4-Pin
SSR RELAY PANEL MOUNT IP20 280VAC/25A 4-32VDC IN INSTAN
Description Solid State Panel Mount Relay Control Voltage Range:3VDC to 32VDC Operating Voltage Range:24Vrms to 280Vrms Load Current:25A Isolation Voltage:4000Vrms Control Voltage Type:DC Relay Terminals:Screw Contacts:SPST-NO
SSR, 25A, 240VAC; Control Voltage Range:3V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:24Vrms to 280Vrms; Load Current:25A; Isolation Voltage:4kV; Control Voltage Type:DC; Relay Terminals:Screw; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Approval Bodies:CSA, VDE, CE; Approval Category:UL Recognised; Blocking Voltage:600V; Control Current Typ:10mA; Control Voltage DC Max:32V; Control Voltage DC Min:3V; External Depth:58.4mm; External Length / Height:33mm; External Width:45.7mm; I2t:1500s; Insulation Resistance:1000Mohm; Leakage Current:1mA; Load Current Max:25A; Load Current Min:0.15A; Load Current RMS Max:25A; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Type:SCR; RMS Load Current Min:0.15A; RMS Load Voltage Max:280V; RMS Load Voltage Min:24V; Rate of Voltage Change dv / dt:500V/µs; Series:CW24; Surge Current:600A; Terminal Type:Screw Type; Voltage Drop @ Rated Current:1.3V