Sensata /Crydom CL240A10
Solid state relay, 24-280 VAC, zero voltage switching, 90-250 VAC, 10 A, PCB mounting, CL240A10
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Sensata /Crydom CL240A10 herunter.
Electro Sonic
Datasheet7 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 15 Jahren
Master Electronics
JRH Electronics
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+75.00%
Lieferkette
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-12-08
Verwandte Teile
Sensata /CrydomD2410
Solid state relay, 3-32 VDC, zero voltage switching, 24-280 VAC, 10 A, PCB mounting, D2410
SensataCL240D10C
Solid state relay, 24-280 VAC, zero voltage switching, 3-32 VDC, 10 A, PCB mounting, CL240D10C
Sensata /CrydomCL240D10
Solid state relay, 24-280 VAC, zero voltage switching, 3-32 VDC, 10 A, PCB mounting, CL240D10
Schneider Electric6210AXXSZS-DC3
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing SCR, 10 A, 32 V dc
Schneider Electric6210AXXSZS-AC90
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing SCR, 10 A, 280 V ac
Schneider Electric70S2-04-C-10-M
Relays; SSR; 10A; Zero Cross; Triac; 3-30 VDC input; 24-280 VAC output; P/PCB-mt
Beschreibungen
Beschreibungen von Sensata /Crydom CL240A10, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SOLID STATE RELAY SCREW PANEL MOUNT, ZERO CROSSING, 10 A RMS, 250 V RMS
TRIGGER OUTPUT SSR Solid State Relay
Solid State Relay 10mA 250V AC-IN 10A 280V AC-OUT 4-Pin
Solid State Relay, 1 Phase, Screw Clamp, Panel, Triac
SSR, IP00, 280VAC/10A, 90-250VAC, ZC; Control Voltage Range:90V AC to 250V AC; Operating Voltage Range:24V AC to 280V AC; Load Current:10A; Relay Terminals:Screw; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Control Voltage Type:AC; Isolation Voltage:4kV; Terminal Type:Screw
Solid State Relay, 10A, 90-250Vac, Panel; Contact Configuration:-; Load Current:10A; Operating Voltage Max:280Vac; Relay Mounting:Panel Mount; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:Zero Crossing; Operating Voltage Min:24Vac Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom CL240A10