Schneider Electric 8501RS41P14V20
Power Relay 14 Pin, 120VAC, 4PDT, 15A, 240VAC, Qc Tabs, 8501R Series
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Schneider Electric 8501RS41P14V20 herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 7 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Electromechanical Relay 120VAC 15A SPDT Socket Miniature Relay
Relay, 240VAC Coil Volts, SPDT
Schneider RELAY 240VAC 12AMP TYPE R +OPTIONS
PLUG IN RELAY, TYPE R, MINIATURE
Relay, Spdt, 240Vac, 12A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:12A; Product Range:8501R Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Ac; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Square D By Schneider Electric 8501RS41P14V20