Schneider Electric 782XDX2M4L-24A
Relay; E-Mech; 4PDT; Ctrl-V 24AC; 10A; 300V; SocketMnt; Indicator, Pushbutton; 700 Series
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Schneider Electric 782XDX2M4L-24A herunter.
Newark
Datasheet58 SeitenVor 21 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 21 Jahren
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
Mouser
Verwandte Teile
IDEC Compact Power Relay; 10A; 4PDT; 24VAC; 14-Blade; LED
Electromechanical Relay 24VAC 78Ohm 10A 4PDT (28x41.5x42.4)mm Socket General Purpose Relay
Weidmuller7760056096
Electromechanical Relay 4PDT 5A 12VDC 160Ohm Plug-In
Schneider Electric782XDX2C-24D
Relay;E-Mech;4PDT;Ctrl-V 24DC;10A@120VAC;8A@277VAC;8A@28VDC;SocketMnt;700 Series
Weidmuller7760056104
Relay, 4 Form C (NO/NC), 230 V (AC), 15000 Ω, 10 A, 250 V (AC), monostable, 7760056104
General Purpose Relay 4PDT 250VAC 48VDC Quick Connect
Beschreibungen
Power Relay; Series:782; Coil Voltage VAC Nom:24V; Coil Resistance:180ohm; No. of Poles:4; Contacts:4PDT; Relay Mounting:Plug In; Carry Current:10A; Features:Full Featured; Relay Options:Indicator Light&Test Button ;RoHS Compliant: Yes
POWER RELAY, 4PDT, 24VAC, 10A, PLUG IN;; POWER RELAY, 4PDT, 24VAC, 10A, PLUG IN; Product Range:MAGNECRAFT - 782 Series; Coil Voltage:24VAC; Contact Current:10A; Contact Voltage VAC:277V; Contact Voltage VDC:28V; Contact Configuration:4PDT; Coil Resistance:180ohm; Series:782
MAGNECRAFT 782XDX2M4L-24A Plug In Relay, 14 Pins, Square, 24VAC. More details: Relay, Square Plug In Socket Mounting, 14 Pins, 4PDT Contact Form, 10 Contact Amp Rating (Resistive), 24VAC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Socket Mfr. No. 70-461-1, 70-782D14-1, Coil VA Rating 1.2, Hz 50/60, Features 10A/3A Max. Switching Current, Clear or Full-Feature Cover Options, DPDT and 4PDT Contact, Socket Mount Option, Gold-Flashed Contacts, Mechanical Flag Indicator, Standards UL, CSA, CE