Schneider Electric 782XDX2M4L-12D
Relay; 10 A; 120 VAC⁄ 240 VAC⁄ 28 VDC⁄ 220 VDC; 12 VDC; 4PDT; Sol
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Schneider Electric 782XDX2M4L-12D herunter.
Master Electronics
Datasheet12 SeitenVor 19 Jahren
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Agility
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Verwandte Teile
TE Connectivity8-1419111-0
Power Relay, 4PDT, 12 VDC, 6 A, PT Series, Socket, Non Latching
TE Connectivity8-1419111-7
Electromechanical Relay 4PDT 6A 24VAC 192Ohm Socket
Schneider Electric784XDXM4L-24D
POWER RELAY, 24VDC, 15A, 4PDT, PLUG-IN
Electromechanical Relay 24VDC 777Ohm 12A 4PDT(28x22.5x35)mm Plug-In Industrial Relay
TE ConnectivityPT570615
Relay, PT Series, Power - General Purpose, Non Latching, 4PDT, 115 VAC, 6 A RoHS Compliant: Yes
Electromechanical Relay 4PDT 6A 230VAC 19.465KOhm Socket
Beschreibungen
ADVANTAGES OF A 782/FULL FEATURED, SUPER SERIES RELAY
POWER RELAY, 4PDT, 12VDC, 10A, PLUG IN
Low Level - Full Featured Cover
MAGNECRAFT 782XDX2M4L-12D Relay, 14Pin, 4PDT, 10A, 12VDC. More details: Relay, Square Plug In Socket Mounting, 14 Pins, 4PDT Contact Form, 10 Contact Amp Rating (Resistive), 12VDC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Socket Mfr. No. 70-461-1, 70-782D14-1, Coil VA Rating 1.2, Hz 50/60, Features 10A/3A Max. Switching Current, Clear or Full-Feature Cover Options, DPDT and 4PDT Contact, Socket Mount Option, Gold-Flashed Contacts, Mechanical Flag Indicator, Standards UL, CSA, CE