Schneider Electric 389FXCXC1-24D
Relay; E-Mech; Gen-Purp; 3PDT; Cur-Rtg 20A; Ctrl-V 24DC; Vol-Rtg 150AC; Side Flange
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Schneider Electric 389FXCXC1-24D herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 11 Jahren
element14 APAC
Master Electronics
Lectro Components
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+16.43%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2015-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Side Flange, Enclosed Power Relay, Octal, 20 A, 8 Pins, Quick Connect
TE Connectivity4-1608065-9
18732C200 Panel Mount Power Relay 24VDC 20 AMPS AT 120/240/277VAC
Schneider ElectricW389CX-8
POWER RELAY, DPDT, 24VDC, 25A, FLANGE
TE Connectivity9-1393146-8
Electromechanical Relay 24VDC 345Ohm 40A 3PDT (38.5x35.5x55.5)mm THT Power Relay
Electromechanical Relay 24VDC 345Ohm 40A 3PDT (73.5x38.5x35.5)mm Flange Power Relay
Weidmuller8690760000
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 0.07A (Coil), 24VDC (Coil), 1600mW (Coil), DC Input, AC Output, Panel Mount
Beschreibungen
Electromechanical Relay, 3PDT, 13A (Contact), 28VDC (Contact), AC/DC Output
Power Relay; Series:389F; Coil Voltage VDC Nom:24V; Coil Resistance:400ohm; No. of Poles:3; Contacts:3PDT; Relay Mounting:Plug In; Height:73.66mm; Width:38.86mm; Depth:35.56mm; Carry Current:25A; Relay Terminals:Quick Connect
RELAY, 3PDT, 150VAC, 28VDC, 20A; Contact Configuration:3PDT; Coil Voltage:24VDC; Contact Current:20A; Product Range:389F Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:-; Contact Voltage VAC:150V; Relay Terminals:Quick Co
MAGNECRAFT 389FXCXC1-24D Relay, 11Pin, 3PDT, 20A, 24VDC. More details: Relay, Side Flange Mounting, 11 Pins, 3PDT Contact Form, 20 Contact Amp Rating (Resistive), 24VDC Coil Volts, Contact Material Silver Alloy, Coil VA Rating 3.5, Hz 50/60, Features Side Flange and Flag Indicator, Standards UL, CSA, CE