TE Connectivity FN3359-600-99
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 600A 520VAC Quick Connect Flange Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity FN3359-600-99 herunter.
TME
Datasheet5 SeitenVor 0 Jahren
Newark
Burklin Elektronik
Sager Electronics
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+33.33%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity FN3359-600-99, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FILTER, 3-PHASE 600 A INPUT, HIGH CURRENT BUSBAR TERMINAL, FN 3359 SERIES
Schaffner High Performance 3-Phase Filt
FN3359-600-99, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Power Line Filters 3 PHASE 600A
FILTR 3 PHASE CHASSIS 600A M12
Line Filter, 600A, 6Ma; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:600A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:3 Stage; Filter Input Terminals:Quick Connect; Filter Output Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN3359-600-99
FN3359-600-99 Current Rating: 600 A Input Termination Type: Busbar Output Termination Type: Busbar Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filters & High-Current Emc/rfi Filter 2500 A | 600 A Busbar DELTA (3 wire + ground) | Part Number: FN3359-600-99 | Internal Number: 800967-SF | TE Connectivity | Schaffner