TE Connectivity FN2412H-16-44
Power Line Filter EMC/RFI 0Hz to 400Hz 16A 520VAC Terminal Block DIN Rail
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity FN2412H-16-44 herunter.
TME
Datasheet4 SeitenVor 0 Jahren
Farnell
element14 APAC
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+50.98%
Lieferkette
Country of OriginThailand
Introduction Date2005-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity FN2412H-16-44, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FILTER, POWER LINE, 16A, 300VAC; Current Rating: 16A; Voltage Rating: 300VAC; Filter Type: EMI, RFI; Filter Terminals: Screw; Inductance Min: -; Capacitance: -; Leakage Current Max: 3.4mA; Product Range: FN 2410 / FN 2412 Series; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Power Line Filter, 16A, 3.4 Ma; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:300Vac; Current Rating:16A; No. Of Phases:Single Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block; Filter Terminals:Screw Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2412H-16-44
FN2412H-16-44 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 1.49 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 2.6 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2410 And Fn2412 & Emc/rfi Filters For Industrial Electronic | 16 A Terminal Block 1.49 mA | Part Number: FN2412H-16-44 | Internal Number: 806171-SF | FN2412H-16-44 Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 1.49 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 2.6 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2410 And Fn2412 & Emc/rfi Filters For Industrial Electronic | 16 A Terminal Block 1.49 mA | Part# FN2412H-16-44 | Schaffner