Samsung Electro-Mechanics CL10B104MO8NNNC
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 / 0.1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet36 SeitenVor 10 Jahren
Future Electronics
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-12-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
Verwandte Teile
16V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C104M4RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.1uF X7R 0603 20%
Yageo GroupC0603C104M5RACTU
50V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KO8NNNC
16V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KA8NNNC
25V 100nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KB8NFNC
50V 100nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104KB8NNNC
Multi Layer Ceramic Capacitor (MLCC) / Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
Beschreibungen
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 20% SMD 0603 125C Paper T/R
CL10 Series 0.1 uF 16 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor