Rubycon 450PX1MEFC6.3X11
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
EOL
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Rubycon 450PX1MEFC6.3X11 herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 14 Jahren
Newark
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.97%
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2011-09-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2026-07-31
LTD Date2026-10-31
Verwandte Teile
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
KYOCERA AVXUVZ2V010MED
VZ Series 1 uF 350 V 6.3 x 11 mm LS-2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 400V 1muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUVZ2W010MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 450V 1muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
1uF 450V ±20% 16mA@120Hz Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECA-2GHG010
Cap Aluminum 1uF 400V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 18mA 2000h 105C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Rubycon 450PX1MEFC6.3X11, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 450V 1muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cap Aluminum Lytic 1uF 450V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 15mA 1000h 105°C Bulk
CAP, 1µF, 450V, 20%; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 450V; Product Range: PX Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 6.3; Available until stocks are exhausted Alternative available
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1Uf, 450V, 20%, Radial; Capacitance:1Μf; Voltage(Dc):450V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mmrohs Compliant: Yes |Rubycon 450PX1MEFC6.3X11