Rubycon 450MXG330MEFCSN35X30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Rubycon 450MXG330MEFCSN35X30 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
ODG (Origin Data Global)
element14 APAC
Future Electronics
3-Monats-Trend:
+2.51%
Stock
41,908
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.52 A
1.45 A
1.45 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2007-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
NichiconLGU2F331MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConEKMM401VSN331MA30S
Cap Aluminum 330uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 1440mA 3000h 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Rubycon 450MXG330MEFCSN35X30, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 1.52A 3000h 105C Bulk
±20% 1.52A@120Hz 10mm 450V 330uF Plugin,D35xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP, 330µF, 450V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 450V; Product Range: MXG Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacit; Available until stocks are exhausted