Renesas X9252WV24IZ-2.7
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube
Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Renesas X9252WV24IZ-2.7 herunter.
Integrated Device Technology
Datasheet20 SeitenVor 21 Jahren
Datasheet19 SeitenVor 21 Jahren
IHS
Renesas
Newark
iiiC
Beschafft vonRenesas
VeröffentlichungsdatumAug 12, 2025
IPC-konformIPC-7351B
Überarbeitung des StyleguidesVersion 1.0 - Nov 1, 2024
DatenblattquelleVersion 3.1 - Jul 1, 2021
Verifizierung
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-34.83%
Introduction Date2017-11-01
Verwandte Teile
X95840 Series Quad 256 Tap 10 kOhm Digital Potentiometer - TSSOP-20
DIGITAL POT, 10K, -40 TO 85DEG C; Available until stocks are exhausted
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear Automotive 20-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD8403ARUZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin TSSOP Tube
MCP4361 Series 5.5 V 10 Kohm 257 Tabs 8-Bit Quad SPI Digital POT - TSSOP-20
Analog DevicesDS1867E-10
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Dual 20-Pin TSSOP
Beschreibungen
Beschreibungen von Renesas X9252WV24IZ-2.7, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Low Power + Quad 256-Tap + 2-Wire Bus + Up/Down Interface | IC DGT POT 10KOHM 256TAP 24TSSOP
RoHS Compliant CMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 20% -40C 3mA 7.8mm
±20% I2C 2.7V~5.5V 10kΩ TSSOP-24 Digital Potentiometers ROHS
X9252 Series 10 kOhm Quad Digitally-Controlled Potentiometer - TSSOP-24
IC, NV DIG POT; End To End Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 20%; No. of Steps:256; Supply Voltage Range:2.7V to 5.5V; Control Interface:2 Wire, Serial; No. of Pots:Quad; Temperature Coefficient:± 300ppm/°C ;RoHS Compliant: Yes