Renesas X9118TV14Z-2.7
Ic, digital Potentiometer, cmos, tssop, 14Pin, plastic Rohs Compliant: Yes |Renesas X9118TV14Z-2.7
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Renesas X9118TV14Z-2.7 herunter.
IHS
Datasheet17 SeitenVor 22 Jahren
Integrated Device Technology
Renesas
Intersil
DigiKey
CAD-Modelle
Modellinformationen
Beschafft vonRenesas
VeröffentlichungsdatumAug 15, 2025
IPC-konformIPC-7351B
Überarbeitung des StyleguidesVersion 1.0 - Nov 1, 2024
DatenblattquelleVersion 5.00 - Apr 9, 2014
Verifizierung
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2004-04-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Renesas X9118TV14Z-2.7, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
I2C e3 Lead Free DIGITAL POTENTIOMETER digital potentiometer 400kHz 5.5V 100kOhm 5mm
Digital Potentiometer, 1 Func, 100000ohm, 2-wire Serial Control Interface, 1024 Positions, CMOS, PDSO14
Dual Supply/Low Power/1024-Tap/2-Wire Bus Single Digitally-Controlled (XDCP™) Potentiometer
2.7V~5.5V 100kΩ TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS