Panduit PM2H25-M0
Push Barb Cable Tie Mount, 0.25" (6.4 Mm) Hole, Black Weather-resistant Nylon
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panduit PM2H25-M0 herunter.
Farnell
Datasheet1 SeiteVor 14 Jahren
Master Electronics
Newark
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-12.03%
Lieferkette
Country of OriginUS
Introduction Date2014-11-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Panduit PWMS-H25-M0 Cable Tie Push Mount, Standard, 0.71"x0.37", Nylon 6/6, Black, 1000/Pack
Cable Accessories Harness Clip with Push Mount Anchor Nylon 6/6 Black
CABLE HARNESS CLIP; Cable Clamp / Clip T; Type:Push Mount Clamp; Internal Diameter:-;
CBL TIE LOCKING BLK 120LB 1.250'
CBL TIE LOCKING NAT 120LB 1.250'
TE Connectivity1-604773-0
Cable Tie, 390 mm L, 101.6 mm Max Bundle Dia., Black, Nylon, 533.78 N Strength
Beschreibungen
Beschreibungen von Panduit PM2H25-M0, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cable Tie Push Mount. Maximum Panel Thickness 0.125 inches (3.2 mm). Panel Hole Diameter 0.250 inches (6.4 mm). Push barb mounting method. Mounts are inserted into pre-drilled holes. Requires no adhesive or additional mounting hardware. Can be used where only one side of the panel is accessible. Push mount does not have tensioning wings. Material is Weather Resistant Nylon 6.6. Use with Miniature through Standard Panduit Cable Ties. Color is Black.