Panduit MMP350-C316
Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (4) Hole Mounting 0.180 in. Tie Width Stainless Steel
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panduit MMP350-C316 herunter.
Sager Electronics
Datasheet1 SeiteVor 14 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 7 Jahren
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.99%
Lieferkette
Country of OriginUS
Introduction Date2025-11-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Marker Plate (4) Hole Mount 316 Stainless Steel Natural 1.72 in. L x 0.75 in. W
Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (4) Hole Mounting 0.310 in. Tie Width Stainless Steel
PanduitMT350-C316
Cable Tie Marker Plate 3.50 in. L x 0.75 in. W (1) Hole Mounting 0.18 in. Tie Width Natural
Weidmuller1774500000
Cable and Conductor Marker 48mm x 11mm Stainless Steel Silver
Weidmuller1774510000
Stainless steel cable maker, inscribable, (W x H) 60 x 11 mm, silver, 1774510000
Cable and Conductor Marker 108mm x 11mm Stainless Steel Silver
Beschreibungen
Beschreibungen von Panduit MMP350-C316, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Marker Plate, 316 Stainless Steel, 3/4 in H x 3 1/2 in W, Silver, Rectangle, 100 PK
Panduit MMP350-C316 Marker Plate, Stainless Steel 316, .75"Wx3.5"L, 100Pcs
Marker plate four holes 316 Stainless Steel 3.50 x .75 standard package.
MARKER PLATE, 316SS, 89X19MM, PK100; Marker Type:Tie On Engraveable Plate; Legend:Blank (No Legend); Legend Colour:-; Marker Colour:Natural; Marker Dimensions:19mm x 89mm; Cable Diameter Max:-; Cable Diameter Min:- RoHS Compliant: Yes
MARKER PLATE, 316SS, 89X19MM, PK100; Label Type:Tag; Label Size:19 x 89mm; Material:316 Stainless Steel; Colour:Natural; Legend:Blank; Pack Quantity:100; External Length / Height:89mm; Material Thickness:0.25mm; Width, External:19mm; Label Type:23 Characters Per Line, 3 Lines of Text Max; Pack Size:100
Factory Standard Pack = 100: Marker Plate, Rectangular, 4 Hole, Dimensions 3.50 Inches x 0.75 Inch x 0.010 Inch (89.0mm x 19.0mm x 0.25mm). Provides permanent identification of pipes, conduit, valves, cables and equipment in harsh environments. Designed for use with Panduit Pan-Steel Stainless Steel Cable Ties for fast installation at lowest installed cost. All marker plates/tags can be embossed or laser etched with Panduit Factory Custom Marking Service. For on-site custom marking use the Metal Indenting Machine (MIM). 100 pieces per package. Material is 316 Stainless Steel. Color is Natural.: Prices available while supplies last.