Panduit DNF14-205FIB-C
Female Disconnect, .205 x .020" Tab Size, 16-14 AWG, Blue Nylon Housing | Panduit DNF14-205FIB-C.
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Panduit DNF14-205FIB-C herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 0 Jahren
Electro Sonic
Mouser
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.28%
Lieferkette
Country of OriginMX
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Quick Disconnect Terminal, DNF, Female Quick Disconnect, 6.35mm x 0.81mm, 0.25 x 0.032, 16 AWG
Female Disconnect, nylon fully insulated, 16 to 14 AWG, .250 x .032 tab size, funnel entry
Quick Disconnect Terminal 14-16AWG Light Turquoise F 22.09mm Carton
Quick Disconnect Terminal 14-16AWG F 19.81mm 8.03mm Tin InsulKrimp™ Bag
InsulKrimp Quick Disconnect, Female, for 14-16 (2.00-1.30mm²), Box, Tab 6.35 x 0.81mm
InsulKrimp Quick Disconnect, Female, for 14-16 (2.00-1.30mm²), Box, Tab 4.75 x 0.81mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Panduit DNF14-205FIB-C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Female Disconnect, 5.1/4.8Mm, 14Awg, Blu; Product Range:Dnf-Fib Series; Terminal Type:Female Quick Disconnect; Tab Size - Metric:5.21Mm X 0.81Mm, 4.75Mm X 0.81Mm; Tab Size - Imperial:0.205" X 0.032", 0.187" X 0.032" Rohs Compliant: Yes |Panduit DNF14-205FIB-C
The vibration resistant female disconnect is made of brass and is tin-plated. It is fully insulated in a blue standard receptacle housing. It has a tab size of 0.187/0.205 x 0.020 (4.8/5.2 x 0.8 mm) and supports a wire range of 16-14 AWG (1.5-2.5 mm). I